Log Out Log In

Rozhodnuto o zrušení známky SPINNING

Dne 21.7.2014 celoevropský Úřad pro harmonizaci na vnitřním trhu (OHIM) ve Španělském Alicante vyhověl české společnosti Aerospinning Master Franchising, s.r.o. proti americké společnosti Mad Dogg Athletics, Inc. (MDA) a zrušil komunitární ochrannou známku slovní SPINNING v celém navrhovaném rozsahu. Usnesení č.6281 C o zrušení komunitární známky č.175117 ještě nenabylo právní moci.

Toto průlomové rozhodnutí přichází po více jak osmi letech právně složitých sporů mezi českou společností Aerospinning Master Franchising, s.r.o. a americkým gigantem Mad Dogg Athletics, Inc..

Každému je známo spinning cvičení na stacionárních kolech, ovšem málokdo věděl, že užití tohoto slova musí být licencováno americkou společností MDA. Nesčetně mnoho společností po celém světě se stalo terčem soudních sporů ohledně používání ochranné známky SPINNING. Právní zástupci této společnosti zašli tak daleko, že žádali i po českých vydavatelích slovníků odstranění slova "spinning" nebo doplnění informace o vlastníkovi ochranné známky. Český Úřad průmyslového vlastnictví ani po více jak 12 letech ještě nevydal své finální stanovisko v této věci. V tomto smyslu jej evropský úřad ve Španělském Alicante předběhl, ujal se iniciativy a rozhodl o zrušení komunitární známky SPINNING na celém území Evropského společenství.

Společnost Aerospinning Master Franchising, s.r.o. neváhala vynaložit nezměrné úsilí a finanční prostředky a pustila se do náročného boje s americkou korporací, která se dle vlastního vyjádření může pochlubit 35 000 licencovanými spinning centry, 200 000 licencovanými instruktory a obraty v řádech stamiliónů Eur. Silný právní tým americké společnosti MDA podnikal agresivní kroky proti nelicencovaným uživatelům slova "spinning" nejen v České Republice, ale také ve Velké Británii, Irsku, Lucembursku, Itálii, Španělsku, Portugalsku, Dánsku, Finsku, Švýcarsku, Francii, Belgii, Holandsku a Maďarsku. Jen v Německu dle informací MDA právníci v letech 2006-2011 zahájili přes 700 právních kroků a zvítězili ve více než 50 soudních přích.

"Jsem nesmírně šťastná, že tak komplikovaný spor, který ve světovém měřítku snad snese srovnání jen se sporem o ochrannou známku pilates, dopadl v náš prospěch. V právně tak složitém řízení bylo naprosto klíčové najít více jak dobrou právní kancelář. A měli jsme štěstí. Nebýt profesionálního vedení sporu Mgr. Klárou Studenou Labalestra, mohl být dnes výsledek úplně jiný. Nyní už jen doufáme, že český Úřad průmyslového vlastnictví vydá své stanovisko v nejbližší době.", říká paní Magda Krautová, majitelka společnosti Aerospinning Master Franchising, s.r.o.

Společnost Aerospinning Master Franchising, s.r.o. přišla na trh se spinningovou novinkou pod názvem Aerospinning®. Jedná se o revoluční cvičení kombinující prvky kruhového fázového tréninku, spinningu a fitness do unikátního dynamického tréninkového programu zaměřeného na všeobecnou tělesnou kondici, celkovou zdatnost, zlepšení držení těla, vytvarování postavy a rozvoj síly ve stylu moderního fitness. Společnost svůj program Aerospinning® aktivně vyvíjí ve spolupráci s odborníky z oblasti fitness. Své poznatky a zkušenosti také pravidelně konzultuje s profesním sdružením spinning4health.cz, které disponuje bezkonkurenčně nejbohatšími znalostmi a zkušenostmi z oblasti historie a vývoje spinningového sportu nejen v České Republice.

Související odkazy

Zdroj: Aerospinning Master Franchising, s.r.o.

Novinky
 • Pomáháme GO Fitness a BUMITECH pomáhají
 • Aerospinning - ohlédnutí Když jsme to rozjížděli...
 • Rozhodnuto o zrušení známky SPINNING Aerospinning Master Franchising, Ltd., s.r.o. dosáhla rozhodnutí o zrušení komunitární ochranné známky SPINNING v celé Evropské Unii
 • Naše ocenění Spinning4health.cz o.s. Náš tým obdržel certifikát za 22 letou práci v oblasti Fitness!
 • Skupinové hodiny Otevřené skupinové lekce pod vedením fitness trenéra v předem daných hodinách pro velmi malou skupinu za supernízké ceny.
 • Pomáháme GO Fitness a BUMITECH pomáhají více…
 • Aerospinning - ohlédnutí Když jsme to rozjížděli... více…
 • Rozhodnuto o zrušení známky SPINNING Aerospinning Master Franchising, Ltd., s.r.o. dosáhla rozhodnutí o zrušení komunitární ochranné známky SPINNING v celé Evropské Unii více…
 • GO Fitness, Moskevská 25/369, Praha 10 Vršovice
  zastávka tram. 22, 4 - Vršovické náměstí, kontaktní formulář
  Tvorba webových stránek na míru - Web Developers®.EU