Log Out Log In

GO*Pilates

Cvičení, které vyvinul Joseph Hubertus Pilates před více než 100 lety. Ispiroval se ve starých kulturách. V dětství trpěl astmatem, křivicí a revmatickou horečkou. Byl však rozhodnut překonat tyto potíže a to ho vedlo ke studiu východních i západních forem cvičení včetně jógy, Zenu, životosprávy dle starých Řeků i Římanů. Snažil se sestavit cvičení v němž dochází k vědomé souhře těla a mysli, uvědomil si také velký význam zapojení správného dýchání.

Tento cvičební systém vede k posílení a protažení svalů svalů celého těla a snaží se přitom využít vyvážené spolupráce těla a mysli.Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo svaly jako základ správného držení těla.Účelem je posílení centra - jádra těla tzv. “power house”. Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii. Cvičení obnovuje celkovou vitalitu, člověk se má cítit osvěžený, tělo se stává silné a ohebné.

Cvičit by se mělo optimálně 2x týdně. Literatura říká, že při tomto cvičení se budete cítit rozdílně po 10 cvičení a po 30-ti týdnech si všimnou změny i jiní.

Pilates ve zkratce

vytváří harmonii těla a mysli

koordinuje dýchání s pohyby

zlepšuje flexibilitu, rovnováhu a koordinaci pohybů

zvyšuje svalovou sílu a vytrvalost

zpevňuje a zároveň protahuje tělo => dlouhé a štíhlé svaly

zlepšuje držení těla

odstraňuje svalové dysbalance

redukuje chronickou únavu

odstraňuje stres

všechny pohyby vycházejí ze středu těla- tzv. POWERHOUSE

GO Fitness, Moskevská 25/369, Praha 10 Vršovice
zastávka tram. 22, 4 - Vršovické náměstí, kontaktní formulář
Tvorba webových stránek na míru - Web Developers®.EU